Przejdź do treści

Drzwi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego były szeroko otwarte.

Kilka tysięcy uczniów odwiedziło 31 marca budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Kortowie, korzystając z zaproszenia na Dzień Otwarty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wśród odwiedzających znalazła się młodzież Naszej szkoły z klas 4 Tg/Tb/Tw, 4Tś oraz 2Tg. Uczniowie zapoznali się z ofertę kształcenia uczelni na rok akademicki 2023/2024, gdzie znalazło się ponad 70 kierunków kształcenia oraz dowiedzieli się o wielkich możliwościach rozwijania zainteresowań podczas studiów. Na Wydziale Geoinżynierii uczestniczyli np. warsztatach budowlanych, w czasie których mogli dowiedzieć o ochronie cieplnej budynków, betonie, konstrukcji jako podstawie obiektu budowlanego, projektowaniu i nowoczesnych narzędziach kosztorysowych. Z kolei na wydziale inżynierii środowiska mieli do czynienia z prawidłową obsługą pipet szklanych a także automatycznych, sporządzaniem roztworów roboczych na bazie roztworów podstawowych, obsługą spektrofotometru mieszadła magnetycznego. Na temat Dnia Otwartego UWM wypowiadali się gości, wśród których znalazła się  Karolina Sepioła z klasy 4Tg. Naszym uczniom bardzo spodobała się niesamowita atmosfera, było kolorowo, różnorodnie i gwarno. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie znaleźli także czas na zwiedzanie starego miasta w Olsztynie.

Translate »