Przejdź do treści

Szkoła Branżowa I-go stopnia

betoniarz – zbrojarz

To osoba, która wykonuje elementy betonowe lub żelbetonowe do konstrukcji nośnych budowli, lub elementów wypełniających budowlę, a także tworzy elementy żelbetonowe dróg, mostów, budowli melioracyjnych i innych. Realizuje zadania związane z budowaniem obiektów inżynierii lądowej i wodnej.

monter izolacji przemysłowych

Wykonuje, konserwuje i naprawia izolacje obiektów i urządzeń przemysłowych, takich jak: rurociągi, zbiorniki, wymienniki ciepła, kotły, turbiny i piece przemysłowe, komory i urządzenia chłodnicze, wentylatory i elektrofiltry oraz izolacje instalacji sanitarnych w budynkach.

monter sieci i instalacji sanitarnych

Montuje, instaluje i naprawia instalację grzewczą i wodno-kanalizacyjną zgodnie z wymaganiami technicznymi. Wymienia, naprawia i montuje urządzenia sanitarne. Studiuje plany budowy i szkice robocze w celu ustalenia wymaganych pomocy w pracy oraz kolejności instalacji.

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

To zawód bardzo wszechstronny. Daje on kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, takich jak: wykonywanie robót w systemie suchej zabudowy, prac malarskich, tapeciarskich, tynkarskich i okładzinowych, posadzkarskich oraz glazurniczych.

murarz – tynkarz

Zajmuje się wznoszeniem ścian z cegieł, kamieni, elementów betonowych, gipsowych, ceramicznych i innych materiałów budowlanych, nakładaniem warstw tynkarskich  (wapiennych, cementowych, żywicznych, alabastrowych); wykonuje schody, filary oraz stropy, układa na ścianach okładziny, wykuwa otwory oraz sporządza zaprawy murarskie i tynkarskie.

Strony: 1 2
Translate »
Skip to content