Przejdź do treści

Dzień otwarty w Budowlance

W miniony piątek 31 marca 2023 r. w Naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Gościliśmy licznie przybyłych ósmoklasistów, którzy już za chwilę będą wybierać szkoły ponadpodstawowe. Goście mieli okazję obejrzeć pracownie, sprzęt znajdujący się w nich oraz usłyszeć o specyfice nauki na poszczególnych kierunkach od nauczycieli zawodowców i zaproszonych gości.

Mieliśmy okazję zaprezentować to co mamy najlepszego w naszej szkole. A trochę tego było:

  • warsztaty zbrojarskie
  • kiedy brakuje piątej klepki – układanie parkietu
  • jeżeli się uda – projektowanie i modelowanie 3D- SketchUp
  • prezentacja zawodów, pracowni kosmetologicznej i językowej
  • prezentacja kół: S:kala, GEO-TUR, fotograficznego ZOOM
  • zdjęcia na ściance, zdjęcie z Bobem
  • nasze hobby, pasje, zainteresowania, czyli nie samą szkołą żyje człowiek
  • turniej klas czwartych w piłkę siatkową
  • i dużo, dużo więcej…..

W organizacji przedsięwzięcia wsparli nas: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Budmat, Blachotrapez, Firma IZOBET, Efekt Dachy.  Goście/młodzież z wielu szkół  mogła zobaczyć naszą szkołę od środka oraz poznać osoby, z którymi będzie mijać się na korytarzu w przyszłym roku szkolnym. Nasi Uczniowie wystąpili m.in. w roli przewodników, którzy oprowadzali kandydatów po zakamarkach naszej szkoły. Uczniowie klas ósmych poznała nie tylko pracownie zawodowe i profile kształcenia, ale i pracownie języków obcych, matematyczną, salę gimnastyczną, kosmetologiczną i inne. Zarówno Efekt Dachy jak i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy PSD przedstawiali uczniom na czym polega zawód dekarza oraz promowali program Zawód Przyszłości Dekarz. Firma ZOLBET dokonała prezentacji zawodu monter izolacji przemysłowych. W salach na grupy czekali nauczyciele, którzy ciekawie opowiadali
o swoim nauczanym przedmiocie i szkole. Goście mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Atmosfera była fantastyczna, mamy nadzieję, że z większością naszych gości potkamy się we wrześniu.

Serdecznie dziękujemy Ósmoklasistom i ich Rodzicom za udział w Dniu Otwartym. Spotkania z Wami były dla nas prawdziwą przyjemnością! Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach i raz jeszcze zapraszamy do kontunuowania nauki w naszej szkole.

Translate »
Skip to content