Budowlanka.net
Na skróty

tech_braz_2020m.jpg
Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Rozstrzygnięcie I edycji konkursu INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, czyli…
Rozstrzygnięcie I edycji konkursu INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, czyli…

30 maja 2014 r na Politechnice Warszawskiej filii w Płocku podczas XXXIV Międzynarodowego Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika ogłoszono wyniki I edycji konkursu „INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, czyli…”. Organizatorem konkursu było Koło Naukowe Inżynierii Środowiska działające na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół średnich zagadnieniami z zakresu inżynierii środowiska. Najlepszymi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku.


,,Niepełnosprawność dotyczy nas wszystkich”
,,Niepełnosprawność dotyczy nas wszystkich”

 W maju uczniowie z kilku klas naszej szkoły obejrzeli w świetlicy szkolnej film zainspirowany prawdziwą historią niepełnosprawnego chłopca. Pani A. Kuchta zaprezentowała podopiecznym film pt. ,,Chce się żyć” w reż. M. Pieprzycy. Poruszana w nim tematyka bardzo zainteresowała uczniów, wywołała burzliwą dyskusję dotyczącą sytuacji osób niepełnosprawnych, ich pozycji w społeczeństwie, a także postaw osób sprawnych wobec niesprawnych.

Ponieważ uczniowie byli bardzo zaciekawieni omawianą na lekcjach w świetlicy tematyką, p. Kuchta zaprosiła na zajęcia Rzecznika Osób Niepełnosprawnych, pana Tomasza Gorczycę.

 


Zjawisko bezdomności
Zjawisko bezdomności

,, Nie osądzaj mnie, każdy ma swój powód bezdomności"

Bezdomność to jeden z najbardziej dramatycznych symptomów wykluczenia społecznego, a samo zjawisko bezdomności jest stare jak świat. Rozmawiała o nim na zajęciach z młodzieżą nauczycielka świetlicy szkolnej, p.Agnieszka Kuchta.

Dopełnieniem zajęć lekcyjnych były lekcje edukacyjne w MOPS-ie przy ul. Wolskiego, zorganizowane na prośbę nauczycielki świetlicy. Prowadzili je pracownicy socjalni:  pan Piotr Lewandowski i pani Mirosława Wojkowska. Zajęcia z udziałem pana Lewandowskiego  i pani Wojkowskiej odbyły się również w naszej szkole.


Najwięcej miejsc pracy jest w budownictwie.
Szkoła Promująca Zdrowie 13/14

Obrazy: wykres.jpg

 

Wykres pokazuje, ile ofert pracy w poszególnych branżach zgłoszono w 2013 roku do Miejskiego Urzędu Pracy. Jak widać największe zapotrzebowanie było na pracowników branży budowlanej - 541 miejsc pracy.

źródło: Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie Miasto Płock. Raport II/P/2013


Roztrzygnięcie konkursu "Płock - miasto przyszłości"
Roztrzygnięcie konkursu "Płock - miasto przyszłości"

Dnia 29 kwietnia 2014 w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia nagród, wyróżnień i podziękowań uczestnikom II edycji międzyszkolnego konkursu ,,Płock- miasto przyszłości’’ w tym roku pod honorowym patronatem Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
Celem konkursu było:
1. zainteresowanie młodych ludzi przyszłością miasta oraz zachęcenie ich do kształtowania jego pozytywnego wizerunku
2. kształtowanie świadomości własnych korzeni
3. umacnianie emocjonalnych związków z Płockiem, identyfikowanie się uczniów z własnym miastem
4. wzmacnianie więzi z własnym środowiskiem i regionem, tzw. „małą ojczyzną”
5. umiejętność reklamowania Płocka w formie plastycznej, literackiej
6. popularyzowanie historii miasta Płocka, jego tradycji i kultury


"Z mitologią za pan brat"

Dnia 19 marca 2014 w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku odbyła się VI edycja konkursu mitologicznego pt. ,,Z mitologią za pan brat’’. Uczniowie mogli uzyskać 45 punktów. Oto jego wyniki:


Lista laureatów XII edycji powiatowego konkursu „Woda Źródłem Ży
Szkoła Promująca Zdrowie 13/14
Lista laureatów XII edycji powiatowego konkursu „Woda Źródłem Życia”(KOLEJNOŚĆ ALFABETYCZNA!)


Zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu

w piątek 4 kwietnia o godzinie 10 w Sali nr 40


1% podatku na szkołę
Ogłoszenia

Informacja o możliwości przekazania 1% podatku na wsparcie naszej szkoły za pośrednictwem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" Osoby, które chcą żeby pieniądze z ich 1% podatku wsparły działania naszej szkoły muszą podczas wypełniania rocznego rozliczenia PIT: - wpisać w nazwie organizacji - Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła", - jako numer KRS wpisać 0000031762, - a w innych informacjach wpisać Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku i 12-cyfrowy Identyfikacyjny Numer Partnera 600000059002 - po którym identyfikowane będą wpłaty dokonane na rzecz naszej szkoły. Podatnicy nic nie wpłacają na konto Stowarzyszenia, zrobi to za nich Urząd Skarbowy. Od Państwa zależy wysokość zgromadzonych na nim środków. Wasi krewni, pracownicy, sympatycy, przyjaciele, znajomi – wszyscy mogą przekazać swój 1% podatku na działania naszej szkoły.

 

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2013!

Przekaż 1% podatku swojej szkole!

Dowiedz się więcej na stronie

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl