Budowlanka.net
Na skróty

tech_braz_2020m.jpg
Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Przedstawienie
Swietlica

Dnia 14 listopada 2014 roku , w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczniów ( bo ponad 20 osób) z klas I TG, II KB, II TGZ/TB, IV TG, IV TSŚ, I T , III T. Montaż tekstów przepleciony był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu Weroniki Szczycińskiej i Kuby Sieradzkiego. Akompaniowali im Kuba Suski i Adrian Paluszkiewicz. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. D. Majchrowską. Nad scenariuszem i całością przedstawienia czuwali p. Majchrowska i p. D. Krzemiński. Zaproszone klasy z uwagą i skupieniem obejrzały przygotowane przedstawienie.


Wykłady
Swietlica

W świetlicy szkolnej cyklicznie odbywaja się wykłady prowadzone przez p. Dariusza Krzemińskiego. Oto tematy wykładów , które juz sie odbyły:


- Pułki Płockie 1918- 1939,

- Mazowsze płockie w okresie międzypowstaniowym,

- Żydzi płoccy - nauka, kultura życie,

Wszystkie wykłady cieszyły się wielkim zainteresowaniem- podobna tematyka będzie kontynuowana na zasadzie monografii. Wykładami objęte były klasy: 1TG, 1TSŚ, 4 TG, 4TSŚ, 2 TSŚ, 4 TSŚ.


przedstawienie

Obrazy newsów: sdc10552.jpg

Dnia 14 listopada , w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W montażu słowno- muzycznym wzięła udział rekordowa liczba uczniów ( bo około 22 osoby) z klas I TG, II KB, II TGZ/TB,  IV TSŚ, IV TG, I T , III T.  Teksty przeplecione były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów : Weroniki Szczycińskiej i Jakuba Sieradzkiego. Akompaniowali im Jakub Suski i Adrian Paluszkiewicz.  Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Dorotę Majchrowską .  Scenariusz imprezy przygotowali p. D. Majchrowska i p. Dariusz Krzemiński. (Więcej zdjęć w zakładce : świetlica)


,,Z urzędem na TY’’
,,Z urzędem na TY’’

Dnia 13.11.2014. uczniowie klas 2 technikum naszej szkoły : 2 TGKB, 2 GzTB oraz 2 TSŚ wraz z opiekunami p.Ewą Chacińską-Sporczyk, p. Andrzejem Kalwasińskim oraz p. Krzysztofem Siemieniako wybrali się do Urzędu Miasta na spotkanie z prezydentem Andrzejem Nowakowskim ,,Porozmawiajmy o Płocku’’ w ramach   cyklu spotkań  ,,Z Urzędem na Ty’’. Uczniowie mogli przedstawić swój punkt widzenia na tematy dotyczące młodzieży i miasta oraz poruszyć nurtujące ich zagadnienia, również te związane z dalszym rozwojem szkoły. Młodzież pytała się m.in. czy jest szansa na budowę hali sportowej , laboratorium i kiedy nastąpi remont starej części  budynku ZSB nr 1? Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, młodzież mogła bezpośrednio poznać prezydenta.


Zarządzenia Dyrektora ZSB nr 1
Admin

Zgodnie z zarządzeniem nr 6/2014 Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku z dnia 5 listopada 2014 r.
Wszyscy uczniowie szkoły zobowiązani są nosić przy sobie legitymacje szkolną i okazywać ją na każde wezwanie pracownika szkoły nauczycieli w tym także biblioteki i świetlicy, pedagoga i psychologa szkolnego, pracowników administracji i obsługi oraz pracownika ochrony.


Debata Czy młodzież angażuje się w życie społeczne?
Szkoła Promująca Zdrowie 14/15

Obrazy newsów: sdc10517.jpgDnia 6 listopada 2014 Dominik Chrobociński z klasy 4 TB uczestniczył w debacie zorganizowanej przez Dyrekcję i Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół nr 5 w Płocku. Wraz z innymi uczniami z płockich szkół zabrał głos na temat zaangażowania młodych ludzi w życiu społecznym. Dominik był jednym z ośmiu  panelistów debaty. Podczas pięciominutowego wystąpienia mówił o istotnych przedsięwzięciach w naszym mieście oraz podkreślał, że bez aktywnego uczestnictwa zwłaszcza młodych ludzi w życiu społecznym żadna z inicjatyw nie zakończyłaby się sukcesem.  Również inni goście opowiadali o swoich doświadczeniach na temat zaangażowania młodzieży w życiu społecznym, między innymi pani Marzena Kalaszczyńska, prezes stowarzyszenia „Silni Razem”. W przerwie wystąpił zespół instrumentalno – wokalny ,,Oktawa”. Następnie nastąpiło podsumowanie debaty, prezentacja wniosków i dyskusja.


Szukałeś Nas, Jesteśmy!!!!!!!!
Szukałeś Nas, Jesteśmy!!!!!!!!

Dnia 17 października Szkolne Koło Teatralne przedstawiło montaż z okazji XIV Dnia Papieskiego.

Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia słynnego Polaka, przeczytali fragmenty jego poezji. Na początku Weronika Szczycińska z klasy 1TG wykonała piosenkę ,,Hallelujah’’ Leonarda Cohena, Jakub Suski z klasy 1T zagrał ,,Barkę’’ oraz pieśn ,,Abba Ojcze’’.


Bieg Papieski
Bieg Papieski

XIV Dzień Papieski rozpoczął się od Biegu Papieskiego, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły pod opieką pana Łukasza Schodowskiego. Wystartowali spod Orlen Areny i zakończyli maraton koło pomnika Jana Pawła II przy katedrze.


Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole  Szkół Budowlanych

Dnia 14 października 2014 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Trochę inaczej niż zwykle, bo na sportowo, ale humory wszystkim dopisywały. Młodzież miała okazję rozegrać mecz piłki siatkowej i zmierzyć się ze swoimi nauczycielami. Niestety rada pedagogiczna poniosła klęskę. Uczniowie mogli zagrać także w tenisa stołowego z panem dyrektorem. Inni brali udział w konkurencjach zawodowych. Następnie na sali konferencyjnej uczniowie zaprezentowali w części artystycznej ,,Odę o Budowlance’’, pan dyrektor złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji święta nauczycieli, wyróżnienie otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły.


Biwak w Koszelówce
Biwak w Koszelówce

„Biwak profilaktyczno – integracyjny dla młodzieży” jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym w każdym roku szkolnym. W roku szkolnym 2014/2015 biwak odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym  „Magdalena” w Koszelówce k/Łącka  w dniach: 29.09.2014 r. - 03.10.2014 r. Uczestnikami biwaku byli uczniowie klas 1Ksś, 1Tg, 2Tsś, 3kb, 3tg/KB, 3Tsś, 3imt – łącznie 115 osób.


Program edukacyjny "Trzeźwy umysł"
Program edukacyjny "Trzeźwy umysł"

Młodzież klas drugich uczestniczyła w kolejnej edycji proramu "Trzeźwy umysł", ktorego tematem była percepcja i postrzeganie rzeczywistości pod wpływem alkoholu przez kierujących.  W trakcie spotkania psycholog transportu przekała wiedzę na temat  wpływu spożycia alkoholu i środków odurzających na percepcję i postrzeganie rzeczywistości.

Więcej informacji w zakładce biblioteka.