Budowlanka.net
Na skróty

Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Propozycja INSTAL-GAZ dla naszych uczniów/absolwentów
Propozycja INSTAL-GAZ dla naszych uczniów/absolwentów

Profil i zasięg działalności, plany na rozwój firmy oraz polityka personalna w kontekście podjęcia w niej pracy – pani Małgorzata Pawlak Prezes Firmy INSTAL-GAZ takie informacje udzieliła przyszłym absolwentom, uczniom klasy IV technik urządzeń sanitarnych.


Wojsko w Budowlance
Wojsko w Budowlance

Pełnoletni uczniowie naszej szkoły spotkali się 16.02 z przedstawicielami 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przedstawili informacje o możliwości wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Zasady rekrutacji, działania i idea WOT – m.in. takie informacje otrzymali uczniowie podczas spotkania. GALERIA


Konkursy MDK

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w nadchodzących konkursach.
Miłośników fotografii zapraszamy do udziału w VI Miejskim Konkursie Fotograficznym Jej portret. Jego portret. Ich portret. Na prace konkursowe czekamy do 25 lutego, a uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zaplanowaliśmy na 18 marca.
12 marca po raz ósmy zaprosimy wokalistów i recytatorów do udziału w Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej Słowa po niebie płynące. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest kobieta.
Do 8 marca czekamy też na Wasze wiersze do Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Wirtualne rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 kwietnia, a nagrodzone i wyróżnione prace tradycyjnie znajdą się w tomiku poezji z cyklu Randka z Erato.
Wokalistów i duety zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki ThePtak, który odbędzie się w MDK w dniach 26 - 27 kwietnia. Podczas tegorocznej edycji będziemy wspominać zmarłą w ubiegłym roku legendarna wokalistkę i autorkę tekstów zespołu Maanam - Korę. Na zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu czekamy do 12 marca.
Regulaminy i karty zgłoszeń do konkursów znajdziecie na naszej stronie internetowej: mdk-plock.pl w zakładce KONKURSY I FESTIWALE

KONKURSY I FESTIWALE - http://mdk-plock.pl/konkursy/34.html


„Stop przemocy i nienawiści”
„Stop przemocy i nienawiści”

„… szukam świata, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem”

Jarosław Borszewicz

 

W dniu 23.01.2019 r. społeczność szkolna uczestniczyła w inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez młodzież pt. „Stop przemocy i nienawiści”. W ten symboliczny sposób chcemy wywołać refleksję nad naszą codziennością. Przypomnieć, że zachowanie każdego z nas ma wpływ na naszą rzeczywistość, że to, co myślimy i mówimy ma odzwierciedlenie w naszym postępowaniu, że możemy się różnić i szanować jednocześnie.


WOŚP
WOŚP

5144,84 zł

tyle zebrali wolontariusze
z Budowlanki na WOŚP!!!


Zajęcia specjalistyczne
Zajęcia specjalistyczne

To już 3 zajęcia specjalistyczne dla energetyki odnawialnej. Tym razem  w sobotę byliśmy w CKP Warszawa.


Akcja Krwiodawstwa na WOŚP 2019 – 13.01.2019r. - ORLEN ARENA Płock godz.10.00
Akcja Krwiodawstwa na WOŚP 2019 – 13.01.2019r. - ORLEN ARENA Płock godz.10.00

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddziałem Terenowym nr 36 w Płocku organizuje pobór krwi w ambulansie dnia 13 stycznia 2019r. w godzinach od 10.00 do 14.00 przy Orlen Arenie w Płocku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Proszę pamiętać iż, aby oddać krew należy być zdrowym. Dzień wcześniej przed oddaniem krwi wypić ok. 2 litrów płynów (woda niegazowana, soki), być wyspanym. Rano spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem). Ograniczyć palenie papierosów i nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu!!!

Procedura oddania krwi w ambulansie


Życzenia
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty.
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty.

19.12.2018 roku w Chotomku wręczono nagrody laureatom V edycji konkursu fotograficznego "W kadrze nałogu", realizowanego w ramach programu Książnicy Płockiej "Żyję zdrowo i bezpiecznie". Dominika Tchorek i Wiktoria Kukawska uczennice klasy 1 Tś wzięły udział w tym konkursie. Zadanie nie było łatwe, ale dziewczyny poradziły sobie świetnie. Dominika zdobyła WYRÓŻNIENIE! Gratulujemy i życzymy kolejnych konkursowych sukcesów!!!


Wyniki dyktanda 2018
Wyniki dyktanda 2018

Po raz drugi tytuł Mikołajkowego Mistrza Ortografii 2018 Zespołu Szkół Budowlanych nr 1  otrzymała Aleksanda Matczak z klasy II Tg. Gratulujemy.


ORLEN doposażył sale w płockich szkołach
ORLEN doposażył sale w płockich szkołach

 

Pracownie fizyczne, chemiczne i zawodowe sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, dzięki wsparciu PKN ORLEN, wzbogaciły się o kolejny sprzęt dydaktyczny. W ramach zainicjowanego w tym roku Programu Edukacyjnego,PKN ORLEN zasilił publiczne szkoły ponadgimnazjalne w Płocku kwotą blisko 200 tys. zł.