Budowlanka.net
Na skróty

Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Rodzicu!
Informacj dla rodziców

Uwaga rodzice

W dniu 15.04.2019r. (poniedziałek) w godzinach 16.00-17.00 w naszej szkole odbędzie się dyżur nauczycieli - wyjątkowo "otwarty poniedziałek" zamiast 16.04.2019r.

Serdecznie zapraszamy.


Uczeń Budowlanki nagrodzony
Uczeń Budowlanki nagrodzony

Jakub Gabryszewski 3ts otrzymał drugą nagrodę od firmy Junkers Bosch, tym razem detektor do wykrywania metali w ścianie. Nagroda za najlepszy wynik testu online z zakresu kolektorów słonecznych w ramach programu Junkers Szkoli. GRATULUJEMY


Wizyta w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej
Wizyta w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

Wizyta w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Płocku - klasa 1 TŚ poznaje laboratorium badania wód.


Polonez pod Ratuszem
Szkoła Promujca Zdrowie 18/19

Maturzyści zatańczyli poloneza na Starym Rynku.

Obrazy newsów: 20190226_120818_moment.jpg


Spotkanie w firmie IZO-BET
Spotkanie w firmie IZO-BET

Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku wraz z MSCDN w Płocku w dniu 21 lutego 2019 roku zorganizował spotkanie doradców zawodowych ze szkół podstawowych oraz pedagogów/psychologów realizujących w szkole podstawowej zadania z zakresu doradztwa zawodowego. Spotkanie odbyło się w firmie IZO-BET. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie przykładu współpracy szkoły branżowej z pracodawcą. Poza doradcami zawodowymi ze szkół podstawowych uczestniczyli w nim przedstawiciele Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie pani Maria Mąka oraz pan Wojciech Rygalski. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Filia w Płocku reprezentowały panie Urszula Wojtalewicz i Anna Sulkowska. Z ramienia MSCDN uczestniczyli pan Grzegorz Skwarna - Kierownik Wydziału w Płocku MSCDN, pani Hanna Drzewiecka-Krawczyk nauczyciel konsultant w zakresie psychologiczno-pedagogicznej pomocy szkole oraz pan Marian Kuć nauczyciel konsultant w zakresie edukacji informatycznej, zawodowej i nowoczesnych technik nauczania.


Nie tylko dla miłośników sportu
Szkoła Promujca Zdrowie 18/19

Uczniowie klasy 1Zp pod opieką p. T. Kełpińskiej-Ławickiej w siedzibie Muzeum Mazowieckiego w Płocku z dużym zaciekawieniem obejrzeli  wystawę Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej, przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chłopcy mieli okazję zobaczyć stroje sportowe wielu byłych i obecnych reprezentantów Polski.


Nowoczesne sposoby odzysku ciepła - rekuperacja
Mój zawód nie zawsze na poważnie
Szkoła Promujca Zdrowie 18/19

Uwaga Uczniowie!

doradca zawodowy i Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs dla klas
pt. Mój zawód nie zawsze na poważnie


1.Udział mogą wziąć wszystkie klasy ZSB nr 1 w Płocku.
2.Celem konkursu jest m.in. przedstawienie charakterystyki zawodu, w których kształci szkoła.
3.Każda klasa może złożyć maksymalnie 5 fotografii w postaci elektronicznej (na płycie CD, pendrivie) zapisanych w jak największej rozdzielczości oraz w wersji drukowanej w formacie A4.
4.Fotografie mogą być wykonane dowolnym sprzętem, w tym również telefonem komórkowym i tabletem. Mogą być także fotomontażem (Uwaga na prawa autorskie!).
5.Zgłoszenie udziału w konkursie - termin składania prac 15 kwietnia 2019 roku, miejsce - sekretariat szkoły lub gabinet doradcy zawodowego (pokój nr 29).
6.Oceniane będą w szczególności:
- oryginalność pomysłu,
- ukazanie specyfiki i atrakcyjności zawodu,
- ukazanie prestiżu zawodu,
- zachowanie zasad bhp.
7.Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz na fanpage FB.
8.Dla zwycięzców przewidziano nagrody:)
9.Prace zostaną zaprezentowane podczas Drzwi Otwartych.
10.Regulamin dostępny u doradcy zawodowego oraz u wychowawców.


Wystawa Z orłem na chwałę Rzeczypospolitej

 Szanowni Państwo,

na prośbę organizatorów przekazujemy poniżej informację nt. wystawy Z orłem na chwałę Rzeczypospolitej.

                                                 Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury
                                                               Marek Bębenista

Mam przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wraz z nauczycielami na niezwykłą wystawę autorstwa Zbigniewa Pawłowskiego Z orłem na chwałę Rzeczypospolitej prezentującą 100 koszulek, bluz reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach. Ma nadzieję, że znajdą Państwo czas, aby wybrać się do Muzeum Mazowieckiego w dniach 18-21 luty, by podziwiać bardzo ciekawy zbiór strojów sportowych będący w kolekcji autora. Wszystkich uczniów gorąco zachęcam.


Nie - generał Nil - Fieldorf

Przystąpiliśmy do konkursu  Patria Nostra, który polegał na prezentacji krótkiego filmu na zadany temat. Nasza szkoła wylosowała temat; Nie - generał Nil - Fieldorf. Nasza praca została dostrzeżona - niedoceniona w Ogólnopolskim projekcie - pod tą samą nazwą. Biorący udział w projekcie uczniowie to: Daniel Brzeziński, Patrycja Żochowska- klasa III TB, Weronika Pietrusińska klasa III TG.

Zobacz FILM