Budowlanka.net
Na skróty

tech_braz_2020m.jpg
Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Dbajcie o siebie

Dbać o siebie znaczy uznać swoją ważność na równi z innymi.

To traktowanie siebie z życzliwością, widzenie swoich intencji i starań. Dbanie o siebie to mniej oceniania siebie i więcej akceptacji.

To odpuszczanie sobie (ale nie siebie!!).
To zmienianie muszę, powinnam na chcę, zależy mi, potrzebuję.
To większy kontakt z własnymi potrzebami i uczuciami. To bycie w zgodzie ze sobą. Stawianie sobie celów i ich realizacja.
To uwierzenie sobie i swojemu ciału w to, co mówi.
To nauka proszenia o pomoc a najpierw tego, że potrzebowanie pomocy jest ok.
Dbanie o siebie to uważność na siebie i lubienie siebie.
To bycie swoim własnym najlepszym przyjacielem. Kimś kto słucha, wierzy, wspiera a nie oskarża, nie krytykuje i nie dowala.
Dbanie o siebie to dawanie sobie szans, podejmowanie kolejnych prób.
Dbanie o siebie to rozwój, samorealizacja.

 

Dbajcie zatem o siebie!!!

Lidia Człapska

 

Obrazy newsów: dbanie_o_siebie.jpg


Myśl na ten tydzień :)

Chcesz być szczęśliwy ... zacznij od dzisia :).  Każdy może budować własne szczęście.
Podejmiesz wyzwanie?

Odważnie szukaj drogi do własnego szczęścia - szukaj drogi do siebie, bo szczęście nosisz w sobie

Lidia Człapska

Obrazy newsów: szczcie.jpg


Kolejny sukces uczniów Budowlanki
Kolejny sukces uczniów Budowlanki

Mamy pierwszych pięcioro laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Gratulujemy uczniom klasy 1Tg: Karolinie Sepioła, Weronice Plebaniak, Anecie Stelmarskiej, Agacie Tober oraz Jankowi Kostrzewskiemu uzyskania Certyfikatów Project Management Principles. Uczniowie, pod czujnym okiem p. Agnieszki Jaroszewskiej, realizowali projekt społeczny „Celujemy w dobry punkt”, którego celem było wsparcie dla Adriana Matusiaka (ucznia Szkoły Podstawowej w Słupnie).

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada szkolna w Polsce. W jej ramach uczniowie sami realizują własne projekty społeczne (zbiórki charytatywne, reklamy społeczne, wydarzenia publiczne lub projekty technologiczne). Zdobywają przy tym kluczowe kompetencje przyszłości potrzebne na rynku pracy – uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. 


O motywacji :)

Jeśli planujesz i boisz się, że to będzie niewystarczające, za mało...to wiedz, że to zawsze więcej niż nic, niż niezrealizowane plany czy porzucone marzenia. Małymi krokami też zbliżasz się do celu.  Krok do przodu to krótsza droga do pokonania. Mały cel jest elementem składowym wielkich celów.  Nie poddawaj się, działaj, bądź aktywny . Trzymam za Ciebie kciuki, wierzę w Ciebie. Ty też uwierz w siebie Smile

Obrazy newsów: mae_czyny1.jpg 


Junkers Szkoli - VI edycja

Kolejny raz nasi uczniowie zostali laureatami VI edycji konkursu  Junkers Szkoli, a tym samym najlepszymi instalatorami w Polsce.
Aż 6 naszych uczniów znalazło się w czołówce na liście wyróżnionych. II miejsce w kraju zajął Mateusz Tomczak z klasy 2te. Pozostali uczniowie: Bartosz Żuchowski kl. 3TGz, Gabriel Herman, Jakub Mulczyński i Klaudiusz Rutkowski z 2Te oraz Dominik Szymborski z 3tGz również znaleźli się na liście nagrodzonych.
Otrzymają podobnie jak w zeszłym roku ich koledzy wspaniałe nagrody rzeczowe zestawy  elektronarzędzi Bosch oraz voucher na kurs i egzamin na uprawnienia SEP (o wartości 935 zł).

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY!!! Życzymy dalszych sukcesów!


Nadzieja

"Nadzieja uczy czekać pomalutku"

                                                                            ks. Jan Twardowski

Obrazy newsów: hope3.jpg


Rekrutacja 2020/2021
[*]

Obrazy: spodwojci.jpg

Nie żyjemy, aby umierać...

ale umieramy, aby żyć wiecznie

- M. BuchbergerOdszedł od nas Stanisław Podwójci długoletni nauczyciel, świetny pedagog,  zawsze życzliwy, pełen energii i poczucia humoru kolega, zaangażowany w życie społeczności szkolnej dyrektor. Szanowany i lubiany przez uczniów i ich rodziców wychowawca młodzieży. Będzie nam go bardzo brakowało. 


Jak poradzić sobie z zamartwianiem się?
Myśl na ten tydzień :)

"Skup się na stopniu przed sobą, nie na całych schodach" (znalezione w sieci)

Kochani pomyślałam, że to cenna wskazówka w tym szczególnym czasie. Można ją odnieść zarówno do sytuacji, której doświadczamy jak i nauki.

Wszystko co trudne przestaje nas przerażać i paraliżować, jeśli rozłożymy to na mniejsze elementy, składowe. Obniżamy w ten sposób poczucie lęku i braku kontroli. Wzbudzamy zaś poczucie sprawstwa i wpływu. Mamy wrażenie panowania nad sytuacją :). Podnosi to naszą motywację i wiarę w sukces. A sukces jest przecież przez nas pożądany, oczekiwany, dążymy do niego, zabiegamy o niego.

Wykonujcie małe kroki, idźcie do przodu, wyznaczajcie sobie codziennie małe cele i dążcie do nich.  Skupcie się na tu i teraz, na dniu dzisiejszym, na tym, co osiągalne i możliwe do zmiany.

Życzę Wam osiągania sukcesów (jakkolwiek je rozumiecie), doświadczania poczucia panowania nad sytuacją.

Pozostawiam Wam tę sentencję do pamiętania i wykorzystania w działaniu.

Pamiętajcie schody też pokonujecie krok po kroku, schodek po schodku.

Trzymam za Was kciukiSmileŻyczenia

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

życzenia ufności, nadziei oraz zdrowia

składa Dyrekcja oraz społeczność ZSB nr 1 w Płocku

Obrazy: pexels-photo-356338.jpeg