Budowlanka.net
Na skróty

Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy:  admin buton.png
OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2017/2018
sticky

 

W ramach programu OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2017/2018 zapraszamy mieszkańców Miasta Płocka (dzieci, młodzież szkolną, osoby dorosłe, grupy zorganizowane i osoby indywidualne) do korzystania z infrastruktury sportowej w ZSB nr 1. 

Poponujemy we:

- wtorki w godzinach 15.00 - 16.30 –  ping-pong, badminton, siłownię;

- środy w godzinach 17.00 - 17.45 –  gimnastykę dla seniorów;

- piątki w godzinach 15.30 - 17.00 – ping-pong, badminton, siłownię.

Zapoznaj się z 

PROGRAMEM "OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2017/2018"

REGULAMINEM RAMOWYM KORZYSTANIA Z INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ

OŚWIADCZENIEM UCZESTNIKA PROGRAMU „OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2017/2018”


Akcja Moto-Mikołaje
Akcja Moto-Mikołaje

Dnia 10.12.17r. w Płocku miała miejsce akcja Moto-Mikołaje. Sanie Mikołaja biorące udział w akcji z reklamami naszej placówki odrestaurowane zostały przez uczniów klas: 2TE,1ZP,2TS i słuchaczy KKZ- dekarzy.  
Akcja charytatywna a zarazem promocja szkoły zaczęła się od 10.00-Ratusz Miasta Płock pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka i trwała kilka godzin na terenie całego miasta.   
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, fundacji, firmie GAJA i wszystkim zaangażowanym. 


Niecodzienna wizyta
Niecodzienna wizyta

W piątek 1 grudnia odwiedził naszą szkołę gość z Anglii, pan Lawrence Powell. Odbył on dwa  spotkania z młodzieżą, najpierw z uczniami klas 1TE/TW/TŚ i 2TB, następnie 4TG. Chociaż nasz gość jest z wykształcenia matematykiem, to nie o matematyce mówił. Przygotował prezentacje dotyczące historii Anglii. Swoją wypowiedź ilustrował licznymi slajdami, by ułatwić słuchaczom pełne zrozumienie. Na zakończenie uczniowie zadawali naszemu gościowi pytania nie tylko na temat prezentacji.

Zajęcia były okazją do osłuchania się z wymową angielską i właściwym akcentowaniem wyrazów, pozwoliły uczniom na wzbogacenie słownictwa języka angielskiego oraz pogłębienie wiedzy na temat historii Wielkiej Brytanii. Możliwość bezpośredniej konwersacji pozwoliła na weryfikację dotychczasowych umiejętności w zakresie czynnego posługiwania się językiem angielskim.

Gość zapowiedział kolejne odwiedziny na wiosnę.


Dyktando
Dyktando

Tytuł  Mikołajkowego Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płock w roku szkolnym 2017/2018 zdobyła Aleksandra Matczak z klasy 1Tg.

Gratulujemy!!!


Członkowie Szkolnego Koła Miłośników Kultury na Andrzejkach w MP nr 14
Członkowie Szkolnego Koła Miłośników Kultury na Andrzejkach w MP nr 14

30 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Miłośników Kultury, podobnie jak w latach poprzednich, odwiedzili dzieci z Miejskiego  Przedszkola nr 14 i poprowadzili uroczystość Andrzejkową. Dorota, Bogusia i Damian przygotowali liczne wróżby, np. „Serce i imiona”, ”Kolorowe świece” i zabawy przy muzyce np. „Magiczna liczba siedem” Wszyscy doskonale się bawili, a na zakończenie czekał słodki poczęstunek. 


Kwalifikacyjny kurs zawodowy
Świąteczna zbiórka żywnosci
Świąteczna zbiórka żywnosci

W pierwszy dzień grudnia reprezentacja naszej szkoły w postaci wolontariuszy uczestniczyła w zbiórce żywności w ramach akcji Bank Żywności na terenie sklepu wielkopowierzchniowego Auchan. Jak co roku artykuły spożywcze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym w okresie przedświątecznym. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas w piątkowe popołudnie w imię pomocy innym. Mamy nadzieję, że zebrane przez naszych uczniów rzeczy wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych.


Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 W dniu 27 listopada 2017 r. w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku, miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów 42 uzdolnionym uczniom z terenu działania Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie. Wśród wyróżnionych była uczennica naszej szkoły Adrianna Bronicka. Gratulujemy!


CS Recykling
CS Recykling

W dniu 27.11.2017 uczniowie z klas 1TŚ i 2 TŚ odbyli wycieczkę do zakładu recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych  w Płocku (CS Recykling). Młodzież dowiedziała się jak ważne jest należyte sortowanie odpadów, a tworzywa są doskonałym materiałem  nadającym się do recyklingu.  Bardzo cenione surowce wtórne z odzysku butelek PET są wykorzystywane  do produkcji popularnej odzieży sportowej, polarów, a także do produkcji folii PET i innych materiałów stosowanych w życiu codziennym.


„Lekcje z ZUS”

27 listopada był dniem sprawdzianu dla uczniów klas 2 Tg i 2 Ts, którzy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Minsterstwa Pracy i Polityki Społecznej (przy wsparciu MEN) pod nazwą „Lekcje z ZUS”.  W szkolnym etapie ogólopolskiego konkursu „Warto więcej wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział 15 uczniów z tych klas. Najlepsze wyniki uzyskali:

Weronika Pietrusińska - 2 Tg

Agata Tober – 2 Tg

Damian Gapiński – 2 Ts

Gratulujemy!

W/w uczniowie zostali zgłoszeni do kolejnego etapu konkursu.

 Celem projektu jest wyposażenie młodzieży w wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych (również jako przyszłych przedsiębiorców). Organizatorem  udziału szkoły w projekcie jest  szkolny klub „Młodzi Przedsiębiorcy”.

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na szkolnym facebooku. 


Wizyta w warszawskim parku trampolin
Wizyta w warszawskim parku trampolin

22 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy 2Te/Tś i 1Tś pod opieką pani A. Strycharczyk
i T. Kiełpińskiej - Ławickiej wybrali się na wycieczkę szkolną do stolicy. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w Hangarze 646- warszawskim parku trampolin, gdzie wszyscy mogli obudzić w sobie dziecięcą radość i sprawdzić swoją kondycję skacząc na trampolinach pod czujnym okiem profesjonalnego trenera. Uczniowie opuszczali Hangar zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii.