Budowlanka.net
Na skróty

Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Nie tylko dla miłośników sportu

Uczniowie klasy 1Zp pod opieką p. T. Kełpińskiej-Ławickiej w siedzibie Muzeum Mazowieckiego w Płocku z dużym zaciekawieniem obejrzeli  wystawę Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej, przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chłopcy mieli okazję zobaczyć stroje sportowe wielu byłych i obecnych reprezentantów Polski.


Nowoczesne sposoby odzysku ciepła - rekuperacja
Mój zawód nie zawsze na poważnie

Uwaga Uczniowie!

doradca zawodowy i Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs dla klas
pt. Mój zawód nie zawsze na poważnie


1.Udział mogą wziąć wszystkie klasy ZSB nr 1 w Płocku.
2.Celem konkursu jest m.in. przedstawienie charakterystyki zawodu, w których kształci szkoła.
3.Każda klasa może złożyć maksymalnie 5 fotografii w postaci elektronicznej (na płycie CD, pendrivie) zapisanych w jak największej rozdzielczości oraz w wersji drukowanej w formacie A4.
4.Fotografie mogą być wykonane dowolnym sprzętem, w tym również telefonem komórkowym i tabletem. Mogą być także fotomontażem (Uwaga na prawa autorskie!).
5.Zgłoszenie udziału w konkursie - termin składania prac 15 kwietnia 2019 roku, miejsce - sekretariat szkoły lub gabinet doradcy zawodowego (pokój nr 29).
6.Oceniane będą w szczególności:
- oryginalność pomysłu,
- ukazanie specyfiki i atrakcyjności zawodu,
- ukazanie prestiżu zawodu,
- zachowanie zasad bhp.
7.Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz na fanpage FB.
8.Dla zwycięzców przewidziano nagrody:)
9.Prace zostaną zaprezentowane podczas Drzwi Otwartych.
10.Regulamin dostępny u doradcy zawodowego oraz u wychowawców.


Wystawa Z orłem na chwałę Rzeczypospolitej

 Szanowni Państwo,

na prośbę organizatorów przekazujemy poniżej informację nt. wystawy Z orłem na chwałę Rzeczypospolitej.

                                                 Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury
                                                               Marek Bębenista

Mam przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wraz z nauczycielami na niezwykłą wystawę autorstwa Zbigniewa Pawłowskiego Z orłem na chwałę Rzeczypospolitej prezentującą 100 koszulek, bluz reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach. Ma nadzieję, że znajdą Państwo czas, aby wybrać się do Muzeum Mazowieckiego w dniach 18-21 luty, by podziwiać bardzo ciekawy zbiór strojów sportowych będący w kolekcji autora. Wszystkich uczniów gorąco zachęcam.


Nie - generał Nil - Fieldorf

Przystąpiliśmy do konkursu  Patria Nostra, który polegał na prezentacji krótkiego filmu na zadany temat. Nasza szkoła wylosowała temat; Nie - generał Nil - Fieldorf. Nasza praca została dostrzeżona - niedoceniona w Ogólnopolskim projekcie - pod tą samą nazwą. Biorący udział w projekcie uczniowie to: Daniel Brzeziński, Patrycja Żochowska- klasa III TB, Weronika Pietrusińska klasa III TG.

Zobacz FILM


Propozycja INSTAL-GAZ dla naszych uczniów/absolwentów
Propozycja INSTAL-GAZ dla naszych uczniów/absolwentów

Profil i zasięg działalności, plany na rozwój firmy oraz polityka personalna w kontekście podjęcia w niej pracy – pani Małgorzata Pawlak Prezes Firmy INSTAL-GAZ takie informacje udzieliła przyszłym absolwentom, uczniom klasy IV technik urządzeń sanitarnych.


Wojsko w Budowlance
Wojsko w Budowlance

Pełnoletni uczniowie naszej szkoły spotkali się 16.02 z przedstawicielami 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przedstawili informacje o możliwości wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Zasady rekrutacji, działania i idea WOT – m.in. takie informacje otrzymali uczniowie podczas spotkania. GALERIA


Konkursy MDK

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w nadchodzących konkursach.
Miłośników fotografii zapraszamy do udziału w VI Miejskim Konkursie Fotograficznym Jej portret. Jego portret. Ich portret. Na prace konkursowe czekamy do 25 lutego, a uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zaplanowaliśmy na 18 marca.
12 marca po raz ósmy zaprosimy wokalistów i recytatorów do udziału w Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej Słowa po niebie płynące. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest kobieta.
Do 8 marca czekamy też na Wasze wiersze do Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Wirtualne rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 kwietnia, a nagrodzone i wyróżnione prace tradycyjnie znajdą się w tomiku poezji z cyklu Randka z Erato.
Wokalistów i duety zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki ThePtak, który odbędzie się w MDK w dniach 26 - 27 kwietnia. Podczas tegorocznej edycji będziemy wspominać zmarłą w ubiegłym roku legendarna wokalistkę i autorkę tekstów zespołu Maanam - Korę. Na zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu czekamy do 12 marca.
Regulaminy i karty zgłoszeń do konkursów znajdziecie na naszej stronie internetowej: mdk-plock.pl w zakładce KONKURSY I FESTIWALE

KONKURSY I FESTIWALE - http://mdk-plock.pl/konkursy/34.html


„Stop przemocy i nienawiści”
„Stop przemocy i nienawiści”

„… szukam świata, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem”

Jarosław Borszewicz

 

W dniu 23.01.2019 r. społeczność szkolna uczestniczyła w inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez młodzież pt. „Stop przemocy i nienawiści”. W ten symboliczny sposób chcemy wywołać refleksję nad naszą codziennością. Przypomnieć, że zachowanie każdego z nas ma wpływ na naszą rzeczywistość, że to, co myślimy i mówimy ma odzwierciedlenie w naszym postępowaniu, że możemy się różnić i szanować jednocześnie.


WOŚP
WOŚP

5144,84 zł

tyle zebrali wolontariusze
z Budowlanki na WOŚP!!!


Zajęcia specjalistyczne
Zajęcia specjalistyczne

To już 3 zajęcia specjalistyczne dla energetyki odnawialnej. Tym razem  w sobotę byliśmy w CKP Warszawa.