Budowlanka.net
Na skróty

Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Lekcja historii inaczej.
Lekcja historii inaczej.

 Niecodzienna lekcja historii.

Uczniowie klas 1Te/1TCk/1TŚ i 1TE/8/1TŚ/8 09.12.2019 na zajęciach historii i spotkali się z Panem Janem Milnerem - płocczaninem, skarbnikiem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Warszawie, prezesem Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Płocku, pełniącego także funkcję  skarbnika Prezydium Towarzystwa Przyjaciół Płocka. Za zaangażowanie społeczne, popularyzację historii o płockich jednostkach wojskowych działających w II Rzeczypospolitej, upowszechnianie wiedzy z zakresu numizmatyki w 2017 roku otrzymał Medal „Zasłużony dla Płocka”. O swoich pasjach i kolekcjonerstwie opowiadał uczniom, którzy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o historii pieniądza.OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2019/2020

W ramach programu OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2018/2019 zapraszamy mieszkańców Miasta Płocka (dzieci, młodzież szkolną, osoby dorosłe, grupy zorganizowane i osoby indywidualne) do korzystania z infrastruktury sportowej w ZSB nr 1. 

 

Zapoznaj się z 

PROGRAMEM "OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2019/2020"

 


Świąteczna Zbiórka Żywności
Świąteczna Zbiórka Żywności

29.11.2019r uczniowie: A. Tober, K. Sepioła, W. Plebaniak, A. Stelmarska z kl. 1TG, A. Paulińsi z kl. 1Tg/8, A. Sawicki, D. Jóżwiak, K. Wierzchowski z kl. 1 TE, J. Magierski, P. Lipiński i J. Cybulski z kl. 1T w Centrum Handlowym Auchan wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Wolontariusze przy pomocy ulotek  informowali wchodzących klientów o zbiórce. Zebrane artykuły trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych, które wspierają najuboższych. Serdecznie dziękuję  w/w wolontariuszom za zaangażowanie, poświęcony czas, Wasza postawa jest godna do naśladowania – opiekun T. Kiełpińska-Ławicka.


Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny

Uczennica klasy 1 TŚ Wiktoria Bratkowska została laureatką II miejsca pozytywnego konkursu fotograficznego organizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. Gratulujemy Wiktorii a wszystkim, którzy głosowali na pozytywne zdjęcie serdecznie dziękujemy. W grupie siła!


Mistrzowie Płocka
Mistrzowie Płocka

W dniu 21 listopada 2019r. reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w składzie Kamil Gabrysiak kl. 2 zp, Kacper Orłowski kl. 2 zp, Kacper Gromadziński kl. 1 zp została MISTRZEM PŁOCKA w badmintonie, pokonując w finale 3:1 III LO.

Gratulacje.


Oddaj używany telefon
Oddaj używany telefon

Nasza szkoła wzięła udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem,, Oddaj używany telefon komórkowy, pomagając innym pomagasz swojej szkole.
Nasza młodzież spisała się na medal. Po tygodniowej zbiórce udało nam się zebrać 170 sztuk telefonów, co daje 14 kg wagi bez baterii.
Zbiórkę telefonów koordynowała 4tś z opiekunem. O wynikach konkursu poinformujemy w późniejszym terminie.
Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za włączenie się do akcji zbiórki.


Akcja Szkoła Pamięta, Młody Piłsudski
Konkurs plastyczny Barwy Niepodległej
Sekretny obrzęd, ludowa mądrość i przestrogi gości z zaświatów...
Sekretny obrzęd, ludowa mądrość i przestrogi gości z zaświatów...
31 października 2019r. włączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez Książnicę Płocką - wspólne czytanie "Dziadów cz. II" Adama Mickiewicza. W atmosferze tajemniczości młodzież z przejęciem czytała kolejne wersy dzieła naszego wieszcza narodowego. 
Pielęgnujmy nasze tradycje literackie i propagujmy polską kulturę, bo mamy się czym szczycić!

Czytaj PL

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji Czytaj.Pl.
Akcja Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl.
Plakat, z którego należy zeskanować kod jest dostępny w bibliotece szkolnej.


Międzypowiatowe Biegi indywidualne
Międzypowiatowe Biegi indywidualne

W dniu 23.10.2019r męska reprezentacja naszej szkoły brała udział w Międzypowiatowych Biegach Indywidualnych w Sierpcu. Zawody odbywały się na dystansie 2km. Nagradzana była klasyfikacja indywiduana oraz drużynowa. W tej drugiej uplasowaliśmy się na 3 miejscu. Nie zabrakło chęci, ducha walki oraz wzajemnego wsparcia.