Budowlanka.net
Na skróty

tech_braz_2020m.jpg
Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy: szkola_promujaca.jpg
Obrazy:  admin buton.png
Zielone zawody
Budmat

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Partnerem Dydaktycznym kształcenia w naszej szkole w zawodach technik dekarstwa i dekarz została firma BUDMAT! Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z certyfikowanych szkoleń produktowych, wizyt studyjnych, wsparcia w organizacji praktyk zawodowych oraz udziału w konkursach zawodowych. Liczymy na udaną współpracę.

Obrazy: budowlanka.png


Szkolenie dla Geodetów

W dniu 21 kwietnia 2022r. II i III klasy Technikum Geodezyjnego brały udział w szkoleniu z nowoczesnych technik pomiarowych przygotowanym i poprowadzonym przez przedstawiciela firmy TOPCON z Warszawy. Uczniowie mieli możliwość wykonania pomiarów na nowoczesnym sprzęcie działającym w systemie hybrydowym ( połączenie tachimetru i odbiornika GPS).

Obrazy: 1200px-black_ribbonsvg.png


Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych


odbędzie się 29.04.2022r. o godzinie 11.00.


Wesołych Świąt
Test wiedzy z zakresu techniki kondensacyjnej i rekuperacji

Dnia 13.04.2022 odbyło się wręczenie nagród za udział uczniów w 2 testach wiedzy z zakresu techniki kondensacyjnej i rekuperacji.  Firma Robert Bosch wyłoniła 2 najlepszych uczniów - byli nimi: Szymon Turkowski z 3te/8, oraz Kacper Wierzchowski z 3te. Uczniowie dostali markowe urządzenia: dalmierz laserowy i detektor do wykrywania metali.

Obrazy: 20220413_094242.jpg


Technik dekarstwa i dekarz

Obrazy newsów: logo_poziom_cmyk.jpg

Obrazy newsów: zpd_logo.jpg

W kształceniu w nowych, proponowanych przez nas zawodach – technik dekarstwa i dekarz wesprze nas Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, z którym podpisaliśmy list intencyjny dotyczący współpracy!

Dzięki temu możemy liczyć na wsparcie merytoryczne w zakresie kształcenia na wspomnianych wyżej kierunkach, pomoc w nauce zawodu w naturalnych warunkach, organizację szkoleń u producentów materiałów, organizacji wycieczek zawodowych, bezpłatny udział w targach branżowych oraz na zapewnienie stypendium dla dwóch najlepszych uczniów na kierunku dekarskim, w wysokości 500 zł, wypłacane jednorazowo gotówką na koniec roku szkolnego.   

Liczymy na owocną współpracę i zapraszamy uczniów do klas dekarskich!


Informacja

 

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW,

KTÓRZY ZŁOŻYLI DEKLARACJĘ PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU MATURALNEGO

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022!

 

LOGINY I HASŁA DOSTĘPU DO WYNIKÓW MATURALNYCH

W DNIU 05 LIPCA 2022R.

SĄ DO DOBIORU W POKOJU 20.


Podnoszenie kompetencji dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Miasta Płocka w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty”

Tytuł projektu: Podnoszenie kompetencji dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Miasta Płocka w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty”


Beneficjent: Gmina – Miasto Płock


Okres realizacji projektu: od 01.03.2022 r. do 04.12.2022 r.
Wartość dofinansowania: 157 500,00 zł
Zadanie „Podnoszenie kompetencji dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Miasta Płocka w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego "Mazowsze dla Oświaty" współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty”.


Krótki opis projektu:
Celem projektu jest podniesienie kompetencji zarządczych dyrektorów płockich szkół z wykorzystaniem elementów zarządzania hybrydowego, a także podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania zdalnego i komunikacji zdalnej na potrzeby zajęć zgodnych z podstawą programową, w szczególności wykorzystujących metodę eksperymentu oraz innowacyjne metody pracy projektowej. W ramach projektu zostaną sfinansowane studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim dla:
• dyrektorów 5 szkół – na kierunku „Skuteczne zarządzanie współczesną jednostką oświatową”, przy czym w studiach podyplomowych mogą uczestniczyć również zastępcy dyrektorów
• 5 nauczycieli z ww. szkół - na kierunku „Szkoła wobec nowych wyzwań - perspektywa nauczyciela”

W dniu 25.03.2022r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Gminą - Miasto Płock a Województwem Mazowieckim.


Udział w projekcie zadeklarowały następujące szkoły:
• Zespół Szkół nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Aleksandra Macieszy, ul. Kutrzeby 2a 09-410 Płock
• Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, 09-400 Płock, ul. Piasta Kołodzieja 7
• Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, ul. Ignacego Mościckiego 4, 09-400 Płock
• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, ul. Kossobudzkiego 7, 09-400 Płock
• III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, ul. Ignacego Łukasiewicza 11, 09-400 Płock


Drzwi otwarte
Technik dekarstwa
Technik dekarstwa

Nowy zawód w naszej szkole: Technik dekarstwa

Jest to nowy zawód, w którym będzie można kształcić się w naszej szkole od 1 września 2022 r., stając się jednym z pierwszych przedstawicieli tej profesji.

"Prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy" na najbliższe lata wykazuje, że zawód technik dekarstwa jest najbardziej poszukiwanym pracownikiem na rynku.

Czy dekarz to dobry zawód?

Odpowiedź znajduje się w artykule:

https://zawodprzyszloscidekarz.pl/czy-dekarz-to-dobry-zawod/

Czym zajmuje się technik dekarstwa?