Budowlanka.net
Na skróty

Obrazy: programy unijne.png
Obrazy: erasmus.png
Obrazy: avatar.png
Obrazy: edziennik.png
Obrazy: plan lekcji.png
Obrazy: facebook.png Obrazy:  film.png
Obrazy:  admin buton.png
Pamiętamy
Pamiętamy

W Lelicach w dniu 23 września odbyło się odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy- kamienia poświęconej żołnierzom wyklętym z rejonu Sierpca i Płońska pomordowanym przez siepaczy  Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i poległym w walce przeciw reżimowi komunistycznemu. Wraz z młodzieżą naszej szkoły był tam obecny nauczyciel Dariusz Krzemiński.


Narodowe Czytanie 2018
Narodowe Czytanie 2018

W sobotę 8 września w Książnicy Płockiej wzięliśmy udział w na kolejnej edycji Narodowego Czytania arcydzieł polskiej literatury pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości czytaliśmy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. W samym czytaniu udział wzięło wielu płocczan, jako pierwsi wystąpili prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca Roman Siemiątkowski, byli radni, dyrektorzy i przedstawiciele różnych instytucji, społecznicy, uczniowie z wielu szkół, dziennikarze.... Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Matczak z kl. 2Tg, Wiktoria Sobocińska z kl. 2 Tś i Daniel Kadej z kl. 1Tś pod opieką pań T. Kiełpińskiej – Ławickiej i D. Majchrowskiej. Narodowe czytanie to akcja społeczna, której nadrzędnym celem jest propagowanie znajomości najwybitniejszych dzieł literatury narodowej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

dla klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej,

dla pozostałych klas o godz 10.00 w salach z wychowawcami.


Egzaminy poprawkowe
RODO
[*]

„ Bóg widzi śmierć inaczej niż my,

 my widzimy ją jako ciemny mur,

 Bóg jako bramę...."

Walter Flex

 

Obrazy: joanna.jpg

Dziękujemy Ci Asiu za 23 lata wspólnej pracy. Byłaś pedagogiem z powołania, przyjacielem młodzieży i każdego z nas. Nauczyłaś nas jak czerpać radość z każdego przeżytego dnia. Pokazałaś, jak mieć odwagę w pokonywaniu trudności, jak zmierzyć się z chorobą i nie poddawać się. Nauczyłaś nas być pogodnym, wrażliwym i otwartym człowiekiem  na troski innych ludzi. Dałaś nam siłę i wiarę. Byłaś i będziesz dla nas wzorem do naśladowania. Choć nie ma Cię już wśród nas, zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Dziękujemy Ci Asiu za to, że mogliśmy się spotkać, poznać, czerpać od Ciebie mądrość życiową. Nauczyłaś nas doceniać to, co w życiu najważniejsze - dar życia, rodzinę i  miłość bliźniego. Tu Ciebie nie ma, lecz jesteś przecież, bo  jest coś, co mrokom się opiera, jest pamięć - a ona nie umiera.

Do zobaczenia

społeczność Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku


Stypendia zawodowe
Uwaga!

ruszył nabór do IV edycji projektu „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych” na rok szkolny 2018/2019. Rejestracji można dokonać na nowej stronie internetowej: stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl

Rejestracja internetowa trwa do 11 lipca 2018 r.

Wygenerowany z systemu wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami należy do 25 lipca 2018 r.

  • przesłać pocztą na adres Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa (decyduje data wpływu), albo
  • złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, pod ww. adresem.

Regulamin


Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2018 r.

dla 3 klas ZSZ o godz. 8.00 na sali gimnastycznej

dla klas przejściowych o godz. 9.00 na sali gimnastycznej

a później spotkanie w salach z wychowawcami.


Nagrywamy film
Nagrywamy film

Nasza młodzież kolejny raz została doceniona przez  firmę Junkers  Bosch, ponieważ znaleźliśmy się w czołówce uczestników programu Junkers szkoli. Młodzież z klasy 2 energetyki odnawialnej byli głównymi bohaterami filmu promującego zawody techniczne. Brawa dla nich, nie bali się wystąpić przed kamerą na różnej płaszczyźnie. Super zaprezentowali się podczas zajęć, hobby i wypoczynku. Już niedługo będziemy mogli obejrzeć film nagrany przez profesjonalistów, a na razie zdjęcia na planie filmowym....


II miejsce w skali kraju.
II miejsce w skali kraju.

Dnia 25.05.2018 w Centrum Szkoleniowym  Junkers, Robert Bosch Sp. z o  w Warszawie odbyła się Gala Finałowa i uroczyste zakończenie IV edycji programu JUNKERS SZKOLI.  Nasi uczniowie Jakub Jankowski i Szymon Bielicki  z 2Te  uplasowali się na II miejscu w skali kraju, otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe: po dwa elektronarzędzia marki Bosch wyrzynarka i wiertarko-wkrętarka (wartość jednego zestawu 1000 zł.)

Gratulacje  i wyróżnienie także dla  Kacpra Kotarskiego i Michała Ziemkiewicz  z 2te -niewiele brakowało, aby zostali laureatami  byli bardzo blisko III miejsca. Otrzymali nagrodę firmy Bosch podręczną wkrętarkę akumulatorową.


Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Torunia

Klasa 2 Tb wraz z przedstawicielami klas 2Tg (Agata), 2TE(Filip), 2Zp(Michał) dnia 17 maja poszerzali wiedzę budowlaną na wycieczce w Toruniu. Uczniowie w ramach innowacji Projektowanie architektoniczne z planowaniem przestrzennym zwiedzili Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz starówkę tego zabytkowego miasta. Podziwiali różne style architektoniczne, oraz weryfikowali wiedzę zdobytą na lekcjach przedmiotów zawodowych. Opiekunami byli Aleksandra Przedpełska - Konopka i Aneta Horaczyńska - Nowak.